Úvod   Ilustrátoři   Výběry a porovnání

Výběr ilustrací podle motivů


tygři a sloni


Zdeněk Burian

povídky a naučné články - Širým světem ročníky 2. (Tygři v Ussurijském kraji; Tygr, nosorožec a hora duchů), 5. (O slonech, též příhoda s krokodilem), 6. (Tygr-čaroděj a jiné příběhy, Pohřebiště mamutů), 7. (Noční přepady v džungli), 8. (Amba, V kraji zlatonosného písku), 9. (Zbabělec), 10. (Pruhovaný Ergeni), 13. (Odsouzen k rozdupání slony, Tyger! Tyger!), 14. (Děrsu Uzala) a 17. (Lov na slona samotáře), Dobrodružný svět ročník 4. (Ve výhni tropů a temnotách pralesa), Malý čtenář ročníky 48. (Lovec slonů), 49. (Syn lovce slonů) a 51. až 53. (obálky)


povídky a čtení na pokračování - Sedmička ročníky 2. (Zvířata a lidé v džungli) a 3. (Zvířata a lidé v džungli, Moti Gudž - vzbouřenec)


naučné články - ABC ročník 22. a ABC pionierov ročník 2.


Bohumil Konečný, Miloš Novák, Jaromír Vraštil a Miloslav Havlíček

povídky - Vpřed ročníky 2. (Zápas v pralese) a 3. (Slon samotář), Malý čtenář ročník 59. (obálka), Ohníček ročníky 22. (Poplach na safari) a 26. (Na lovu s pygmeji), Sedmička pionýrů ročník 7. (Sloni před Kandelem)


Karel Franta, Jan Brychta, Jiří Kalousek a Jiří Winter - Neprakta

povídky - Pionýr ročníky 14. a 22. (obálky), Pionýr ročník 13. (Trampoty s uprchlíky), Ohníček ročník 17. (Hloupý tygr), Mateřídouška ročník 20. (Kdo je silnější), Pionýr ročník 25. (Exkurze do ZOO)